Liga rosyjska. Guus Hiddink zawieszony na sześć spotkań?

Trener Anży Machaczkała Guus Hiddink może zostać zawieszony aż na sześć spotkań po tym, kiedy popchnął sędziego technicznego podczas piątkowej porażki z Dynamo Moskwą (1-2).
Dynamo wygrało spotkanie dzięki rzutowi karnemu w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Anży musiało grać w osłabieniu już od 33. minuty, gdy Ewerton dostał czerwoną kartkę.

Hiddink był wściekły po podyktowaniu karnego - dośrodkowanie Marko Lomicia obiło rękę Mehdiego Gonzaleza. W akcie frustracji holenderski szkoleniowiec lekko popchnął Romana Czernowa. Przepisy Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej (RFU) jasno stanowią, iż każdy, kto celowo popycha jednego z sędziów czy innych oficjeli, może zostać zawieszony na sześć spotkań.

Sędzia spotkania Sergiej Karasew miał przyznać Hiddinkowi, iż niesłusznie dopatrzył się 'jedenastki' i przeprosił za to. Holender również przeprosił za swoje zachowanie.

W dwóch meczach ligi rosyjskiej Anży zdobyło jak na razie tylko jeden punkt (remis 2-2 z Lokomotiwem Moskwa).