Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

David Beckham będzie miał swój klub w MLS?

Przedstawiciele Davida Beckhama rozmawiali z władzami MLS w sprawie nabycia przez byłego kapitana reprezentacji Anglii nowego klubu tej ligi.
Pomocnik, który w tym sezonie gra w PSG, ogłosił zakończenie kariery. Beckham na emeryturze będzie współpracował z telewizją Sky oraz promował piłkę nożną w Chinach, ale jego głównym pomysłem jest posiadanie klubu MLS.

Beckham, który przeszedł do Los Angeles Galaxy w 2007 roku, zawarł w swoim kontrakcie klauzulę, która dawałaby mu prawo do nabycia nowego klubu ligi MLS. W 2009 roku Beckham powiedział: - Mam prawo do posiadania klubu i gdy tylko skończę grać, zamierzam działać w tej sprawie.

Dan Courtemanche, w MLS odpowiedzialny za komunikację, przyznał, że już odbyły się pierwsze spotkania ligi z przedstawicielami piłkarza. - Staramy się zrobić wszystko, by obie strony były zadowolone, ale nic nie zostało jeszcze ustalone - powiedział.

W MLS występuje obecnie 19 ekip. Liga planuje dodanie 20. drużyny, która grałaby w Nowym Jorku. Mówi się, że potencjalnym kupcem może być szejk Mansour, właściciel Manchesteru City. Klauzula w kontrakcie Beckhama wyklucza możliwość posiadania klubu w Nowym Jorku, dlatego mówi się, że nowy klub Anglika mógłby powstać w Miami - na południowym wschodzie USA nie ma obecnie ani jednej drużyny MLS. Jeśli Beckham chciałby kupić klub MLS, musiałby zapłacić 25 milionów dolarów.

- Jeśli David byłby właścicielem klubu, byłoby to bardzo pozytywne dla tej drużyny. Ale byłaby to świetna wiadomość także dla ligi i całej piłki w USA - powiedział Alexi Lalas, były menedżer LA Galaxy.

W sprawie nabycia klubu MLS Beckhamowi doradza Simon Fuller's XIX Entertainment - agencja menedżerska, która reprezentuje także interesy Lewisa Hamiltona i Andy'ego Murraya.