Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Glasgow Rangers: Powinniśmy grać w Anglii

- Gdzie widzę Glasgow Rangers za pięć lat? W Anglii - odpowiedział na pytanie dziennikarza Charles Green, dyrektor wykonawczy klubu z Glasgow. - Moglibyśmy też grać w międzynarodowej, europejskiej lidze - dodał.
Relacje na żywo w twoim smartfonie. Pobierz aplikację Sport.pl LIVE ?

Temat gry dwóch największych szkockich klubów - Celticu i Rangers - w Premier League nie jest nowy. Dyskusja trwa od lat, a włączeniu drużyn z Rangers do rozgrywek w Anglii sprzeciwiają się inne kluby PL, dla których oznaczałoby to większą konkurencję. Nie oznacza to, że grają tam wyłącznie kluby angielskie. W najwyższej lidze w Anglii występuje walijskie Swansea City, a szansę na awans z Championship ma Cardiff City.

Green przyznał, że oba szkockie kluby powinny zostać zaproszone do rozgrywek w Anglii, choć niekoniecznie od razu do Premier League. Dodał, że ich drużyny młodzieżowe powinny dalej grać w Szkocji.

Glasgow Rangers odbudowują swoją pozycję w Szkocji po bankructwie w zeszłym roku. Zostali przesunięci do czwartej ligi, ale wciąż zdarza im się przyciągać na trybuny ponad 40 tys. kibiców. Zeszły rok zamknęli stratą rzędu siedmiu milionów funtów. W tym roku szefowie również przewidują stratę, ale w przyszłym Rangers mają przynieść zysk. Celem sportowym jest awans do trzeciej ligi, ale w Szkocji jest planowana reforma drugoligowych rozgrywek. - Jeśli do nowej, 12-zespołowej ligi na zapleczu Scottish Premier League zespoły będą zapraszane, to nie wyobrażam sobie, by nas nie zaproszono - powiedział.

Francuzi zachwycają się Grzegorzem Krychowiakiem ?