Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga chińska. Były klub Didiera Drogby ukarany za ustawianie meczów

Shanghai Shenhau, w którym przez pół sezonu występował napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Drogba, został pozbawiony tytułu mistrzowskiego z 2003 roku i ukarany grzywną w wysokości 160 tys. dolarów za udział w ustawianiu meczów chińskiej Superligi.
Państwowe media doniosły także, że chińska federacja zawiesiła dożywotnio 33 swoich członków oraz piłkarzy - to efekt trwającego trzy lata śledztwa, które ma wyplenić korupcję z chińskiej Superligi. Wśród zawieszonych znaleźli się byli prezydenci federacji Nan Yong i Xie Yalong, którzy zostali dodatkowo skazani na karę 10 lat pozbawienia wolności.

Władze federacji oprócz straty tytułu i 160-tysięcznej kary dla Shanghai Shenhau zdecydowały, że klubowi w kolejnym sezonie zostanie odebrane sześć punktów na starcie rozgrywek.

Chińskie władze uważają, że korupcja w futbolu jest główną przyczyną międzynarodowych niepowodzeń reprezentacji tego kraju.

Więcej o:
Komentarze (3)
Liga chińska. Były klub Didiera Drogby ukarany za ustawianie meczów
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 11 razy 9

  "Wśród zawieszonych znaleźli się byli prezydenci federacji Nan Yong i Xie Yalong, którzy zostali dodatkowo skazani na karę 10 lat pozbawienia wolności."

  ... marzą mi się takie kary w polskim sporcie :)

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 1 raz 1

  Na szczęście niepowodzenia Wolaków nie są spowodowane korupcją - to miernoty od handlu biletami :)

 • enculerlesmenteurs

  0

  idiotyzm do potęgi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX