Liga holenderska. Nieudany występ Filipa Kurto i Mateusza Prusa

Filip Kurto, młody polski bramkarz holenderskiej Rody JC Kerkrade obejrzał czerwoną kartkę w meczu z Heraclesem Almelo, a jego zespół przegrał 1:5. Miejsce odesłanego do szatni Kurty zajął w bramce inny Polak - Mateusz Prus.

Kurto dostał czerwoną kartkę w 56. minucie spotkania, po faulu taktycznym. Roda przegrywała już wtedy 1:2, po zawalonym przez Kurtę karnym, którego nie obronił rezerwowy bramkarz Mateusz Prus było już w 58. minucie 1:3. Prus wpuścił potem jeszcze dwa gole.

Kurto, jako trzeci bramkarz, zdobył w 2011 roku mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków. Piłkarzem krakowskiego klubu był od 2009 r., ale w pierwszej drużynie rozegrał tylko dwa spotkania. Występował głównie w Młodej Ekstraklasie i po zakończeniu sezonu poinformował, że nie jest zainteresowany nową umową. Z Krakowa trafił do Holandii, gdzie regularnie gra w Rodzie.