Puchar Ligi Szkockiej. Trzecioligowi Rangers pokonali liderów Premier League

Grający w trzeciej lidze szkockiej (czwarty poziom rozgrywek) Glasgow Rangers pokonali w meczu trzeciej rundy Pucharu Ligi Szkockiej liderów Scottish Premier League Motherwell 2:0
Motherwell był ostatnim zespołem, który w poprzednim sezonie odwiedził Ibrox, stadion Rangersów, jeszcze gdy ci grali w Premier League. Wtedy zakończyło się bezbramkowym remisem. W lecie Rangersi zbankrutowali i zostali zdegradowani do najniższej klasy rozgrywkowej.

Mimo, że Motherwell nie wygrało na Ibrox od maja 1997 to na mecz do Glasgow przyjechali jako faworyci. W tym sezonie podopieczni Stuarta McCallsa spisują się świetnie i liderują w Premier League.

Jednak od początku spotkania to gospodarze mieli przewagę. W 49. minucie objęli zasłużone prowadzenie po golu Lee McCullocha. Wynik ustalił siedem minut później Dean Shiels.