Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Maradona chce dalej pracować w Al Wasl

Diego Maradona powiedział w środę, że chce porozmawiać z władzami występującego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Al Wasl o zachowaniu przez niego funkcji szkoleniowca zespołu. Dzień wcześniej legendarny Argentyńczyk został zwolniony z tej funkcji.
We wtorek Diego Maradona został zwolniony z funkcji trenera Al Wasl. W sezonie 2011/12 Argentyńczyk poprowadził swoją drużynę do ósmego miejsca w liczącej dwanaście zespołów lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Maradona wysłał w środę do klubu list, który opublikował na swojej stronie internetowej. Tłumaczy w nim, że jeszcze niedawno rozmawiał z włodarzami Al Wasl na temat potencjalnych transferów, a chwilę później został zwolniony. - Jeśli powodem takiej decyzji są ograniczenia budżetowe, możemy to szybko przedyskutować z władzami klubu. Mam nadzieję, że zmienią wtedy zdanie - napisał Argentyńczyk.

Jak dotąd "Boski Diego" nie odnajduje się najlepiej w roli trenera. Wcześniej przez dwa lata prowadził reprezentację Argentyny, która przegrała 0:4 z Niemcami w ćwierćfinale MŚ 2010. Maradona nie odniósł też sukcesu w połowie lat dziewięćdziesiątych, gdy wspólnie z Carlosem Frenem prowadził dwa argentyńskie zespoły - Mandiyu de Corrientes i Racing Club.