Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga brazylijska. Ronaldinho odszedł z Flamengo

Dwukrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata Brazylijczyk zerwał umowę z Flamengo. Powodem tej decyzji jest 20 milionowy dług, który tytułem niewypłaconej pensji ma klub wobec Ronaldinho. - Jego umowa wygasła - poinformowała media Gislaine Nunes, prawnik piłkarza.
W czwartek sąd w Rio de Janeiro orzekł na korzyść Ronaldinho, że jego kontrakt wygasł. Piłkarz żąda zwrotu należnych mu pieniędzy, a także wypłaty odszkodowania. - Flamnego już zostali pozwani. Walczymy o bardzo wysoką, pieniężną rekompensatę, którą zapewniają mojemu klientowi warunki umowy - przedstawiła roszczenia Brazylijczyka jego prawnik.

- Nie spodziewaliśmy się takich argumentów - skomentowała sprawę prezydent klubu Patricia Amorim. - Teraz sprawa jest w rękach naszego działu prawnego, który podejmie odpowiednie kroki, by chronić interesów klubu.

W oficjalnym oświadczeniu Flamengo poinformowali, że Ronaldinho zanim podjął decyzję o opuszczeniu klubu, opuścił najpierw 4 treningi.

Według informacji lokalnych mediów Brazylijczyk żąda od byłego pracodawcy 20 milionów dolarów. - Ta kwota jest absurdalna - stwierdził Rafael De Piero, prawnik klubu. - Przyjrzymy się bardzo dokładnie pozwowi, zanim podejmiemy decyzję. Wybaczyliśmy Ronaldinho wszystkie przejawy braku dyscypliny - dodał. Miesięcznie wynagrodzenie Ronaldinho w Rio wynosiło 700 tysięcy dolarów.

Miesiąc temu największa grupa zrzeszająca kibiców Flamengo wystosowała na swojej stronie internetowej list, w którym skrytykowała Ronaldinho za "brak profesjonalizmu i częste wizyty w nocnych klubach".

Piłkarz znany z hulaszczego trybu życia(m.in. wydrążył tunel prowadzący ze swojego domu do dyskoteki) znalazł się pod ogromną presją. W ostatnich spotkaniach grał słabo, klub też prezentował się poniżej oczekiwań kibiców i zarządu. Nie tylko fani zespołu, ale i trener Joel Santana nie zostawili na nim suchej nitki. W klubowych kuluarach coraz głośniej mówiło się o wypożyczeniu Ronaldinho.

Do eskalacji konfliktu między piłkarzem i Flamengo doszło w środę. Wiceprezydent klubu, Paulo Cesar Coutinho został nagrany podczas rozmowy z fanami, kiedy poinformował ich, że prezydent Amorim zamierza zawiesić 32-latka. Była gwiazda reprezentacji Brazylii nie pojawiła się na meczu towarzyskim, z którego dochód miał być przeznaczony na pensje dla piłkarzy, nie podając usprawiedliwienia.

Ronaldinho już po fakcie tłumaczył się chorobą mamy.

Więcej o:
Komentarze (7)
Liga brazylijska. Ronaldinho odszedł z Flamengo
Zaloguj się
 • loppe

  Oceniono 39 razy 31

  wydrążył tunel prowadzący ze swojego domu do dyskoteki

  podoba mi się ten facet

 • witra13

  Oceniono 35 razy 19

  był gwiazdą a skończy na śmietniku. za dużo kasy a za słaby umysł

 • blameitonmyadd

  Oceniono 30 razy 18

  szkoda go bo za mojego życia to chyba on najbardziej zasługuje na miano "geniusz piłkarski"

 • frutak

  Oceniono 8 razy 6

  (...)nie pojawiła się na meczu towarzyskim, z którego dochód miał być przeznaczony na pensje dla piłkarzy(...)

  nie ma to jak szczytny cel

 • izajasch

  Oceniono 5 razy -5

  Sądzę że JESTEŚMY GOTOWI !!
  piwkopomeczu.blogspot.com/2012/06/kiedy-obudziem-sie-dzis-rano-ispojrzaem.html

 • sebastian.lewandowski

  Oceniono 12 razy -6

  jako polski fan brazylijczyków #1 zawsze każę się pukać w czoło tym zachwalającym się ronaldinho. jego reprezentowanie kraju przyniosło całemu tamtemu footballowi dużo więcej złego niż dobrego. a on sam raptem 12 miesięcy po otrzymaniu medialnego zainteresowania zaczął pokazywać, że szybkie samochody i wciąganie koksu z pępka striptizerki jest ważniejsze niż jakieś tam treningi z jakimiśtam kolegami w jakimśtam klubie u jakiegośtam trenera...

 • geforc

  Oceniono 78 razy -50

  on nigdy nie był dobry, ot taka gwiazdka jednego sezonu, no max dwóch, coś jak ten mutant messi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX