Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Grecki futbol w chaosie. Rozgrywki 2. i 3. ligi zawieszone przez kryzys

Futbol naszego rywala grupowego na Euro 2012 znalazł się w chaosie, po tym jak zawieszono rozgrywki greckiej drugiej i trzeciej ligi. Powodem są problemy finansowe ligi, która wciąż nie otrzymała zaległych pieniędzy od sponsora. Jest nim publiczny totalizator OPAP, który z powodu kryzysu i zamieszek na stadionach przeciąga podpisanie umowy.
Rozgrywki ligowe miały wystartować 13 lutego, jednak z powodu "załamania finansowego" postanowiono, że do tego nie dojdzie. "Jednogłośnie zdecydowaliśmy o zawieszeniu Ligi Piłkarskiej i Drugiej Ligi Piłkarskiej" - głosi oświadczenie wydane przez władze ligi.

"Kluby nie były w stanie zrealizować podstawowych kosztów operacyjnych, nie notują także żadnych dochodów z jakichkolwiek źródeł od maja 2011" - czytamy dalej. Z tego powodu piłkarze nie mają ubezpieczeń, a także nie otrzymują wynagrodzeń.

OPAP zamroził wypłacanie świadczeń sponsorskich pod koniec ubiegłego sezonu z powodu regularnie powtarzających się zamieszek jakie wybuchały na greckich stadionach. Od tego momentu greckie kluby z niższych klas straciły swoje główne źródło dochodu.

Problemy finansowe nie omijają także klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej - Aris Saloniki, który zatrudnił Michała Probierza, nie płacił regularnie piłkarzom. Było to powodem rezygnacji polskiego trenera z tego stanowiska.

Piłkarze reprezentacji Niemiec trenują na rowerach »


Więcej o:
Komentarze (13)
Grecki futbol w chaosie. Rozgrywki 2. i 3. ligi zawieszone przez kryzys
Zaloguj się
 • evident

  Oceniono 6 razy 4

  Grecja zbankrutował z tego rozdawnictwa i życia na kredyt

 • luki1945

  Oceniono 3 razy 3

  Smutne. Do takich sytuacji nie powinno dochodzić - bo przecież gdzie mają biedni Grecy znaleźć ukojenie skołatanych przez kryzys nerwów jak nie w sporcie?

  wokolzycia.blox.pl/2012/01/ACTA-krotki-przeglad-wydarzen.html

 • notremak

  Oceniono 2 razy 2

  Nie sądzę, żeby to miało znaczący wpływ na jakość narodowej reprezentacji Grecji.
  Jak pewnie wielu z Was, jestem już myślami w czerwcu: chyba Grecy są jednak do ogrania? To by były 3 punkty, ale trzeba jeszcze coś "ugrać" na Rosji i Czechach. Wbrew euforii licznych komentatorów, kibiców, a nawet piłkarzy - trudna sprawa. Zgadzam się, że nasza grupa jest s t o s u k o w o łatwa, ale czy d o s t a t e c z n i e łatwa dla chłopaków Smudy? Pocieszcie mnie!

 • 1966jerry

  Oceniono 2 razy 2

  powinni grać za przysłowiową miskę ryżu tak,by rozgrywki były kontynuowane .,skoro Greków aż tak przycisnęła bida to powinni zacząć od zera ( czyt. miski ryżu ).,normalny człowiek jak ma problemy finansowe to obcina wydatki tak,by móc żyć ,funkcjonować ,cieszyć się tym co robi nawet,jeśli trzeba pasa zacisnąć na maxa .,ale nie Grek,który zawsze kojarzył mi się z nieróbstwem,kombinowaniem .,siedzieć qrwa pod parasolką w upalne dni,kawka ,Metaxa i zasiłeczek 800 euro+ praca na czarno u wujka ,żeby czasami się nie przemęczyć.,brak słów.

 • petramark

  0

  Przepraszam, ja nie jestem w temacie sportu biegły. Czy u nas zawodnicy trzeciej ligi też dostają pensje? Z czego? Transmisje=reklama=0, widzowie~0 (z biletów nawet na organizację meczu nie starczy), poziom= -?. Z czego te dziesiątki tysięcy zawodników dostają pensje (+może ubezpieczenia, premie, nagrody...)?

 • tacx

  0

  Już pisałem zaraz po losowaniu że z Grekami może wyjsć wielka klapa - kibice prawdopodobnie w ogóle nie przyjadą i bedzie katastrofa dla hotelarzy. kto tam za nich moze przyjechać? Chyba izrael byl za nimi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX