Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga francuska. Carlo Ancelotti nowym trenerem PSG

Nowym trenerem PSG będzie Carlo Ancelotti - ogłosił na piątkowej konferencji prasowej francuski klub. Włoski szkoleniowiec podpisał 2,5-letni kontrakt.
- Mam nadzieję, że pomogę PSG stać się wielkim europejskim klubem - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej Włoch.

52-letni Ancelotti to jeden z najbardziej znanych i utytułowanych obecnie trenerów na Starym Kontynencie. W przeszłości pracował w Juventusie Turyn, AC Milan i Chelsea Londyn. Z drużyną z Mediolanu wygrał dwukrotnie Ligę Mistrzów (2003, 2007), natomiast z Chelsea wywalczył w 2010 roku mistrzostwo Anglii.

Paris Saint Germain zwolnił poprzedniego trenera nazajutrz po ostatniej tegorocznej kolejce. Kombouare otrzymał wypowiedzenie od dyrektora sportowego klubu - Leonardo.

Do zmiany szkoleniowca doszło mimo bardzo dobrych wyników piłkarzy PSG (po raz pierwszy od 1996 roku zostali mistrzami jesieni francuskiej ekstraklasy). W 19 meczach odnieśli 12 zwycięstw, czterokrotnie zremisowali i doznali trzech porażek. W ostatnim tegorocznym spotkaniu paryżanie wygrali na wyjeździe z Saint Etienne 1:0.

Stołeczny klub nie kryje mocarstwowych ambicji, których realizację ma ułatwić nowy większościowy akcjonariusz - firma Qatar Sports Investment. Katarczycy wnieśli do klubu praktycznie nieograniczone możliwości finansowe. W ciągu kilku miesięcy PSG pozyskał dziewięciu piłkarzy za sumę 90 mln euro, w tym Argentyńczyka Javiera Pastore za 42 mln euro, bijąc rekord transferowy we Francji. Według francuskich mediów, do Paryża przejdzie wkrótce także Anglik David Beckham.