Liga rumuńska. Kibol pobił piłkarza Steauy

Podczas niedzielnego meczu ligi rumuńskiej Petrolul Ploiesti - Steaua Bukareszt na boisko wbiegł kibol, który uderzył obrońcę gości George Galamaza. Po chwili ochroniarze musieli ratować go przed wściekłymi piłkarzami Steauy. Meczu nie dokończono z powodu burd na trybunach.
Kibol, który od razu został zatrzymany na 24 godziny powalił na ziemię obrońcę drużyny gości ciosem w głowę. Stało się to chwilę po tym, gdy sędzia przyznał gościom (prowadzącym 1:0) rzut karny. Po chwili piłkarze Steauy powalili go na ziemię i zaczęli bić, dopóki ochroniarze nie odciągnęli go z miejsca bójki. Dwóch piłkarzy gości zostało ukaranych czerwonymi kartkami.

Kibol został oskarżony o agresywne zachowanie i zakłócenie porządku. Sąd wydał we wtorek decyzję o aresztowaniu go na miesiąc. Galamaz został po meczu hospitalizowany. Przez piętnaście godzin przechodził badania, które wykazały złamanie kości jarzmowej. We wtorek wyszedł ze szpitala, ale nie zagra w piłkę przez półtora miesiąca.

Po dziesięciominutowej przerwie mecz wznowiono, Steaua wykorzystała rzut karny, ale sędzia przerwał mecz gdy kibole gospodarzy zaczęli rzucać na murawę race. Jedna z nich trafiła bramkarza Steauy Cipriana Tatarusanu.