Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga rosyjska. Anżi szuka trenera. Tym razem Capello

Rosyjski klub Anżi Machaczkała koniecznie chce zatrudnić trenera z głośnym nazwiskiem. Rozmawiali już z Jose Mourinho, Guusem Hiddinkiem, a teraz będą z obecnym selekcjonerem reprezentacji Anglii Fabio Capello.
Posada selekcjonera reprezentacji Anglii Fabio Capello jest zagrożona. Istnieje prawdopodobieństwo, że straci on pracę jeszcze przed Euro 2012. Wśród członków Angielskiego Związku Piłki Nożnej jest frakcja, która optuje za tym, aby zwolnić Capello jeszcze przed Euro, nawet jeśli eliminacje zakończą się awansem. Obecnie Anglia przewodzi w grupie G i brakuje jej punktu, aby zapewnić sobie awans. Pozostał im jeszcze jeden mecz z Czarnogórą. Właściciel Anżi, miliarder Suleyman Kerimow, chce to wykorzystać i zaproponować Włochowi umowę. Miałby on pracować w Dagestanie najpóźniej po zakończeniu Euro 2012.

Gdy ofertę z Anżi odrzucił Jose Mourinho, ta zwróciła się do obecnego selekcjonera reprezentacji Turcji Guusa Hiddinka. Za rok pracy w Dagestanie Holender miałby dostawać 22 miliony funtów! Umowa miałaby trwać trzy lata.

W letnim okienku transferowym do Anżi trafił z Interu Mediolan Samuel Eto'o. Kameruńczyk za rok gry w nowym klubie inkasuje 20 milionów euro. Dzięki temu jest najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie.