Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Policjanci ucierpieli w starciach z kibicami w Egipcie

Ponad 130 policjantów odniosło obrażenia podczas starć z kibicami w Kairze, gdzie odbył się mecz Pucharu Egiptu. Zamieszki zakończyło dopiero wkroczenie armii.
Policja starła się z kibicami klubu Al-Ahly po tym jak zaczęli wykrzykiwać obelgi pod adresem policyjnych służb i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Ci ostatni są potępiani przez wielu Egipcjan za stłumienie powstania, które wybuchło 25. stycznia by obalić rządy Hosni Mubaraka.

Kibice po walkach z policją zablokowali główną drogę łączącą centrum Kairu z przedmieściami miasta Nasr. Potem wkroczyło wojsko, które ostatecznie opanowało sytuację.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że ponad 130 policjantów ucierpiało w starciach z kibicami, którzy zniszczyli także 13 radiowozów i kilka innych nie należących do policji samochodów. Około 50 policjantów trafiło do szpitala.

Zamieszki nie miały związku z meczem, w którym Al-Ahly wygrało 4:0 z Kima Aswan. Al-Ahly to najbardziej utytułowany klub w Egipcie. W tym 80 milionowym kraju, 60 milionów Egipcjan jest kibicami Al-Ahly.