Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Francuska Federacja: Blanc zrezygnuje? Zaprzeczamy

Członkowie Francuskiej Federacji Piłkarskiej zaprzeczyli doniesieniom, że trener ?Trójkolorowych? Laurent Blanc w poniedziałek zrezygnuje z pełnionej funkcji. - Rozmawiałem z nim przez telefon, głównie o przyjeździe do Paryża na przesłuchanie i o tym, co będzie dalej. Nie poruszaliśmy tematu rezygnacji - przyznał Philippe Tournon, dyrektor biura prasowego FFF.
Powodem rezygnacji miałaby być rasistowska afera ujawniona pod koniec kwietnia przez portal śledczy Mediapart.

W artykule napisano, że członkowie federacji, w tym trener Laurent Blanc, potajemnie zgodzili się na wprowadzenie kwot dla piłkarzy pochodzących z krajów arabskich i Afryki w narodowych programach szkolenia. Limit miałby wynosić 30 procent w kadrach powyżej 12-13 lat. W odpowiedzi na doniesienia medialne, minister sportu, Chantal Jouanno zawiesiła Francoisa Blaquarta, dyrektora technicznego ds. szkolenia młodzieży w FFF.

- Francuska Federacja Piłkarska oficjalnie zaprzecza wszystkim doniesieniom, mówiącym o złożonej rezygnacji przez Blanca - stwierdził rzecznik prasowy FFF.

Sam trener reprezentacji Francji jeszcze się na ten temat nie wypowiedział. Według dziennika "Ouest France" w poniedziałek Blanc ma złożyć rezygnację.

Trener na emigracji, czyli Laurent Blanc?