Jeleń strzela, Auxerre liderem Ligue 1

Auxerre pokonało na własnym boisku Nantes 2:1 w meczu inauguracyjnym sezon ekstraklasy francuskiej. Gola otwierającego wynik zdobył wracający do wielkiej formy Ireneusz Jeleń. Od początku grał też Dariusz Dudka.

Beniaminek liderem w polskiej ekstraklasie, Wisła prosi o wybaczenie ?

W 35. minucie Jeleń otworzył wynik meczu i na przerwę jego drużyna schodziła z jednobramkowym prowadzeniem. W 67 minucie odpowiedział David De Freitas, ale trzy punkty drużynie Polaków zapewnił Julien Quercia. W barwach Auxerre, które przewodzi w tabeli francuskiej ekstraklasy wraz z Bordeaux i Grenoble, Jeleń i Dudka rozegrali pełne 90 minut.

Szybki napastnik powraca do wielkiej formy. Odzyskał także zaufanie Leo Beenhakkera, który po 1,5 roku przerwy powołał go na towarzyski mecz z Ukrainą.

Przed meczem z Barceloną obrona mistrzów Polski w rozsypce ?