Ligue 1. Monaco liderem

Monaco Kamila Glika pokona³o 3:0 najs³absze w Ligue 1 Lorient i zosta³o nowym liderem francuskiej ekstraklasy.

Pi³karze Monaco strzelać zaczęli w ostatnich 30 minutach. Zaczął w 64. minucie Radamel Falcao, który zdobył bramkę minutę po tym, jak pojawił się na boisku. W 67 minucie było już 2:0 po trafieniu Lemara. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Boschilia, który trafił do siatki z rzutu wolnego. Bramkarza Lorient zaskoczyło to, że piłka odbiła się jeszcze od muru, nie miał szans złapać piłki.

Kamil Glik zagrał całe spotkanie. W obronie wystrzegał się większych błędów, defensywa Monaco nie skapitulowała ani razu w starciu z najsłabszym w całej Ligue 1 Lorient.

Monaco po wygranej z Lorient jest liderem Ligue 1. Ma tyle samo punktów co Nice, ale rywale rozegrali jedno spotkanie mniej (w niedzielę grają z St. Etienne).

Najskuteczniej zdobywające punkty reprezentacje 2016 r.!