Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Prezes Nantes o kibicach: "Nie boję się. Co zrobią, zabiją mnie?"

- Chcą mnie zastraszyć, nikt nic z tym nie robi. Obrażają mnie tylko dlatego, że jestem z Polski? - mówi prezes Nantes, Waldemar Kita. Polak jest właścicielem klubu od 2007 roku
Podczas meczu Nantes - Toulouse w ostatniej kolejce francuskiej ekstraklasy, w którym remis uratował gospodarzom w ostatniej chwili Mateusz Stępiński, grupka kibiców próbowała wedrzeć się do loży, w której siedział prezes klubu i jego syn - dyrektor generalny - Franck. Tym razem zdecydowanie przesadzili.

Na szczęście, policji udało się ich ochronić. Przetransportowano ich do bezpiecznego pomieszczenia na terenie stadionu, a krewkich kibiców powstrzymano.

- Chcą mnie zastraszyć. Teraz obrażali mnie przez 90 minut, ale trwa to już od dziesięciu lat. Nikt nic nie robi: ani władze, ani policja. Protestują, bo nie gramy dobrze, ale to nie ja gram, nie jestem trenerem. Staram się zarządzać klubem jak najlepiej. Nie boję się ich. A co mi zrobią, zabiją? - mówi Kita.

- I potem policja i władze będą miały tę śmierć na sumieniu. Nie mogę, ot tak, rzucić wszystkiego i zostawić tylu ludzi, wykonujących świetną robotę na rzecz klubu - dodaje Polak, przepytywany po meczu przez reportera beIN Sports.

- Nie akceptują mnie, muszę znosić te wszystkie obelgi. Obrażają mnie tylko dlatego, że jestem z Polski? To wkurza najbardziej! - dodaje Kita.

Nantes od 2004 r. nie zajęło w Ligue 1 miejsce wyższego od 13. Obecnie klub zajmuje 15. miejsce z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową.

Kto jest młodszy? Niektóre odpowiedzi mogą zaskoczyć! [QUIZ]


Zdjęcie Lanki adidas Lanki MESSI 16.2 FG AQ3111 Zdjęcie LANKI ADIDAS X 15.2 FG S74672 Zdjęcie Lanki adidas X 16.2 FG BB4191
Lanki adidas Lanki MESSI 16... LANKI ADIDAS X 15.2 FG S74672 Lanki adidas X 16.2 FG BB4191
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info