1
1
2
Monaco
Bramki: Falcao (36. - karny), Mbappe (49.), Jemerson (64.), Germain (74.), Lemar (76.), Traore (89.) Kartki: Glik, Jemerson - żółta Skład: Subasić - Sidibe, Glik, Jemerson, Mendy - Fabinho, Bakayoko - Lemar (87. Traore), Silva (77. Boschilia), Mbappe - Falcao (65. Germain)
Montpellier
Bramki: Boudebouz (9., 61. - karny) Skład: Jourdren - Skhiri (77. Mongongu), Deplagne, Hilton, Roussillon - Sylla (67. Poaty), Sessegnon - Lasne (68. Berigaud), Boudebouz, Sanson - Camara
AS Monaco wygrało aż 6:2 z Montpellier i traci tylko punkt do prowadzącej w tabeli Ligue 1 Nicei, która ma jeden mecz rozegrany mniej.
Mecz nie zaczął się najlepiej dla Kamila Glika. W dziewiątej minucie faulował przed polem karnym, za co dostał żółtą kartkę. Po chwili bramkę z rzutu wolnego gola dla Montpellier strzelił Boudebouz. Polak zagrał przyzwoite dobre spotkanie, solidnie spisywał się w obronie, a w drugiej połowie był bliski kolejnego gola w Ligue 1. Sędzia jego bramki nie uznał, odgwizdał spalonego.

Monaco wyrównało jeszcze przed przerwą po golu Radamela Falcao z rzutu karnego. Prawdziwe strzelanie zaczęło się w drugiej połowie. Gracze z Monako zdobyli jeszcze pięć bramek, rywale odpowiedzieli tylko trafieniem Boudebouza z rzutu karnego - mecz zakończył się wynikiem 6:2.

Klub Glika wygrał siódmy mecz w sezonie. W 10 kolejkach zdobył 22 punkty i traci tylko punkt do Nicei, która w niedzielę zagra z 11. w tabeli Metz.