Ligue 1. Znakomity debiut Balotellego w Nice! Dwa gole. "Mogę jeszcze wygrać Złotą Piłkę"

Znakomity debiut w Nice ma za sobą Mario Balotelli. Były (?) reprezentant Włoch strzelił dwa gole w wygranym 3-2 meczu z Olympique Marsylią.

Balotelli na pierwszego gola w nowym klubie czekał zaledwie siedem minut. Skutecznie wykonał rzut karny, mimo że tuż przed nim Bafetimbi Gomis - napastnik rywali - próbował go zdeprymować ze wszystkich sił.

W 78. minucie Balotelli strzelił gola głową na 2-2. Kilka chwil później Cyprien zdobył zwycięską bramkę Nice.

Dobry występ dał Włochowi miejsce ocenę 8 i miejsce w jedenastce kolejki "L'Equipe".

Dzięki zwycięstwu Nice awansowało na drugie miejsce w tabeli. Ma 10 pkt po czterech meczach, tyle samo co liderujące AS Monaco.

Balotelli trafił do Nice z Liverpoolu. Po meczu przyznał, że to była "najgorsza decyzja w jego życiu". - Nie lubiłem klubu. Wyjątkiem byli fantastyczni kibice i niektórzy piłkarze, z którymi dobrze się dogadywałem. Miałem dwóch trenerów [Brendan Rodgers i Juergen Klopp] w krótkim czasie, ale metody i osobowość ani jednego, ani drugiego mnie nie przekonały. Nie czułem się tam dobrze - powiedział Włoch po meczu. Zapytany o to, czy myśli, że ma jeszcze szanse na zdobycie Złotej Piłki odpowiedział: - Oczywiście, jeszcze nie jest za późno. Myślę, że miałem potencjał by już ją wygrać, ale ciężko pracując na treningach mogę to zrobić w ciągu następnych dwóch, trzech lat.

Oglądaj Polaków we francuskiej Ligue 1 w Eleven!