Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. RC Lens relegowane do drugiej ligi

RC Lens zostanie automatycznie relegowane do drugiej ligi francuskiej, niezależnie od tego, czy zdoła się utrzymać w Ligue 1. Tak postanowił sąd administracyjny w Besancon, który uznał, że Lens awansowało do L1 wbrew przepisom.
Skargę złożyło FC Sochaux, które w poprzednim sezonie zajęło 18. miejsce. Gdyby awansu nie przyznano Lens, to właśnie Sochaux utrzymałoby się w lidze. Początkowo Lens nie dostało licencji na grę w najwyższej lidze ze względu na problemy finansowe, jednak decyzję zmieniono po odwołaniu.

Francuska federacja piłkarska będzie odwoływać się od tego wyroku. Nie zgadza się z nim również Antoine Kombouare, trener Lens. - Ta decyzja mnie nie dotyczy. Interesują mnie wyłącznie kwestie sportowe. A Sochaux przegrało na boisku. Spadli, gdyż byli za słabi. A my awansowaliśmy, gdyż byliśmy dobrzy.

Sochaux w swojej apelacji chciało, by automatycznie przyznano im miejsce w Ligue 1 w sezonie 2015/16, jednak tę prośbę odrzucono. Prawnik Sochaux Yanis Zoubeidi-Defert stwierdził, że Lens "gra w L1 nielegalnie, nie ma do tego prawa i relegacja jest jedynym logicznym rozwiązaniem".

Po 22. kolejkach Lens jest 19. w tabeli. Do bezpiecznego miejsca traci dwa punkty.

Kogo obraża Jose Mourinho? [QUIZ]