Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Lige 1. Krychowiak na celowniku Bayeru

Bayer Leverkusen jest zainteresowany pozyskaniem Grzegorza Krychowiaka ze Stade Reims - donoszą francuskie media. Kontrakt Polaka z francuskim klubem wygasa w czerwcu 2015 roku.
Wysłannicy Leverkusen mieli obserwować piłkarza Reims podczas środowego spotkania z Girondins Bordeaux, zakończonego bezbramkowym remisem. Polak na Stade Chaban-Delmas rozegrał pełne 90 minut. Na trybunach stadionu pojawili się również wysłannicy innych klubów, a w tym Lokeren i AS Monaco.

W zespole "Aptekarzy" kadrowicz Waldemara Fornalika mógłby zastąpić Larsa Bendera, który znajduje się na celowniku klubów z Premier League. Dlatego włodarze klubu z Leverkusen, licząc się z odejściem reprezentanta Niemiec, już teraz rozpoczęli poszukiwania jego zastępcy.

Krychowiak ma umowę z Reims obowiązującą do czerwca 2015 roku. Prezydent klubu Jean-Pierre Caillot ma nadzieję zatrzymać reprezentanta Biało-Czerwonych przynajmniej do końca tego sezonu. 23-letni Polak już przed sezonem 2012/2013 miał propozycje transferu z drużyn angielskich, jednak zgody na jego transfer nie wyrazili włodarze Stade Reims. Według doniesień medialnych obiecali oni jednak reprezentantowi Polski, że po zakończeniu trwających rozgrywek będzie mógł zmienić klub.

W obecnych rozgrywkach Lige 1 Krychowiak rozegrał 6 spotkań, w których strzelił jedną bramkę. Popularny portal transfermarkt.de wycenia polaka na 3 miliony euro.