Ligue 1. Tylko remis PSG na inaugurację

W spotkaniu obecnego i poprzedniego mistrza Francji PSG zremisowało na wyjeździe z Montpellier 1:1. Gospodarze z remisu mogą być zadowoleni tym bardziej, że przez ostatnie dwadzieścia minut grali w osłabieniu.
Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął kupiony przez PSG za 64 miliony euro z Napoli Edinson Cavani. Urugwajczyk na boisku pojawił się dopiero w drugiej połowie, ale niczym nie zachwycił.

Pierwsza bramka nowego sezonu Ligue 1 padła już po dziesięciu minutach, kiedy prowadzenie Montpellier dał Remy Cabella. Do końca pierwszej połowy goście byli stroną przeważającą, ale gola strzelić nie potrafili.

Udało im się to dopiero kwadrans po przerwie. Po podaniu głową Zlatana Ibrahimovicia bramkarza Montpellier pokonał z bliska Maxwell. Dziesięć minut później za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał piłkarz gospodarzy Abdelhamid El Kaoutari, ale PSG mimo gry w przewadze nie zdołało strzelić drugiego gola. Najlepszej sytuacji nie wykorzystał Cavani.