Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

David Beckham kończy karierę

- Dziękuję PSG za daną mi możliwość kontynuowania kariery, ale czuję, że to właściwy moment, by ją zakończyć, grając na najwyższym poziomie - powiedział David Beckham. 115-krotny reprezentant Anglii ogłosił, że po tym sezonie zakończy karierę piłkarską.
Ostatnie pięć lat angielski pomocnik wraz z rodziną (żoną i czworgiem dzieci) spędził w Stanach Zjednoczonych, gdzie grał w Los Angeles Galaxy. W listopadzie 2012 ogłosił, że jego przygoda z tamtejszą ligą dobiegła końca. Wrócił do Europy, a ostatniego dnia stycznia podpisał krótkoterminową umowę z Paris St. Germain. Wcześniej występował w Manchesterze United, Realu Madryt i Milanie.

38-letni piłkarz zdobył z PSG mistrzostwo Francji, dla Beckhama to czwarte krajowe mistrzostwo w dorobku - wcześniej był mistrzem Hiszpanii z Realem, mistrzem Anglii z Manchesterem i wygrał ligę MLS z LA Galaxy.

Po obecnym sezonie kończył mu się kontrakt z PSG, ale francuski klub był gotów przedłużyć umowę. - Dziękuję PSG za daną mi możliwość kontynuowania kariery, ale czuję, że to właściwy moment, by ją zakończyć, grając na najwyższym poziomie - powiedział piłkarz.

Gra w kadrze największym honorem

- Jeśli ktoś powiedziałby mi, gdy byłem małym chłopcem, że będę grał i zdobędę tyle trofeów z Manchesterem United, będę kapitanem i zagram ponad setkę meczów w kadrze, zagram w czołowych klubach świata, odparłbym, że to bajka. Cieszę się, że udało mi się zrealizować marzenia - powiedział piłkarz, który w kadrze zagrał w 115 meczach. To rekord.

- Bycie kapitanem reprezentacji Anglii to osiągnięcie, z którego jestem najbardziej dumny. Gdy zakładałem koszulkę kadry, nie tylko podążałem śladami wielkich sław, ale wiedziałem, że reprezentuję każdego fana, który ma głęboko w sercu swój kraj - dodał.

Beckhamowie - małżeństwo z rozsądku. Biznesowe

Beckham jest wielką gwiazdą nie tylko na boisku. W 1999 roku poślubił Victorię Adams, piosenkarkę girlsbandu Spice Girls, z którą ma czwórkę dzieci. Beckhamowie stali się wielkim przedsiębiorstwem, które przynosi setki milionów dolarów. - Małżeństwo z Victorią to marketingowy majstersztyk. Bez niej David byłby dziś zbliżającym się do końca kariery piłkarzem, a Victoria - zapomnianą gwiazdką muzycznej sceny, która nie umiała śpiewać pisał o małżeństwie Beckhamów Michał Szadkowski.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida