Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Francuskie media doceniły Krychowiaka. Polak graczem meczu

Francuskie media chwalą Grzegorza Krychowiaka za występ w meczu z Lyonem. Polak strzelił jedyna bramkę w tym spotkaniu, ale zasłużył się też w defensywie. Według serwisu maxifoot.fr był zawodnikiem meczu.


Grzegorz Krychowiak staje się wyróżniającą się postacią swojej drużyny. Po tym jak na początku marca strzelił jedyną bramkę w meczu z PSG, które wkrótce może zostać mistrzem Francji, w niedzielę Polak dał Reims zwycięstwo bramką z rzutu karnego w 53. minucie meczu z Lyonem.

Taki bieg wydarzeń przewidział jeden z dziennikarzy "L'union", który w przedmeczowym wywiadzie przypomniał Krychowiakowi bramkę przeciwko PSG i zapytał "dlaczego miałby nie powtórzyć tego właśnie w starciu z Lyonem?". - Dlaczego nie? Ale nie jest ważne, czy uda się to mnie czy któremuś z moich kolegów, w naszej sytuacji każdy punkt jest ważny i nie myślimy o indywidualnych osiągnięciach - odparł polski pomocnik. W tym samym wywiadzie został on też zapytany o sytuację w reprezentacji, która walczy o awans na przyszłoroczny mundial. - Każdy z nas marzy o tym, by awansować na tę imprezę. Jesteśmy stuprocentowo skupieni na tym celu i musimy zrobić wszystko, by nie wypuścić już ani jednego punktu - odpowiedział.

Krychowiak doceniony przez media

Popularny serwis internetowy maxifoot.fr wybrał Krychowiaka na gracza meczu. W opisie uzasadniono, że Polak zasłużył się nie tylko bramką, ale też wieloma piłkami wyłuskanymi spod nóg graczy Lyonu.

Występ Krychowiaka docenił też najpopularniejszy francuski dziennik sportowy "L'equipe". Jego dziennikarze ocenili jego występ na siedem - wyższą notę dostał tylko bramkarz Lyonu - Remy Vercoutre.

Od serwisu football.fr polski pomocnik otrzymał notę 6,5. Tak wysoko w zespole Reims oceniono jedynie Brazylijczyka Diego Rigonato Rodriguesa. Tu także najwyższą notą oceniono występ bramkarza Lyonu.

Statystyki Krychowiaka z meczu z Lyonem:

Gole: 1

Strzały/Strzały celne: 1/1

Podania/Podania celne: 53/43

Faule: 3

Faulowany: 4

Pojedynki/Pojedynki wygrane: 18/10