Ligue 1. Gol i asysta Obraniaka. Zwycięstwo Bordeaux

Na inaugurację sezonu Ligue 1 Girondins Bordeaux Ludovica Obraniaka wygrało na wyjeździe z Evian Thonon Gaillard 3:2. Reprezentant Polski strzelił bramkę i zaliczył asystę

Obraniak był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Jego gol otworzył wynik spotkania w 11. minucie, asystował również przy bramce na 3:1 Henriego Saiveta na początku drugiej połowy.

Zwycięstwo Bordeaux było właściwie niezagrożone, kontaktową bramkę gospodarze zdobyli już w doliczonym czasie gry. Na boisku nie było już wtedy Obraniaka, który zszedł z boiska w 70. minucie. Został zmieniony przez Nicolasa Maurice'a-Belaya.

Evian Thonon Gaillard - Girondins Bordeaux 2:3 (1:2) (Daniel Wass 17, Saber Khelifa 90+4 - Ludovic Obraniak 11, Yoan Gouffran 15, Henri Saivet 52).