Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Thiago Silva został zawodnikiem PSG

Paris Saint-Germain oficjalnie potwierdziło w sobotę sprowadzenie Brazylijczyka Thiago Silvy. Środkowy obrońca AC Milanu kosztowal klub ze stolicy Francji 42 miliony euro.
Oficjalna strona francuskiego klubu potwierdziła w sobotę, że osiągnięto z AC Milanem porozumienie w sprawie sumy odstępnego za reprezentanta Brazylii. PSG będzie musiało przelać na konto Włochów aż 42 miliony euro.

Thiago Silva podpisał z nowym klubem pięcioletni kontrakt, w ramach którego będzie zarabiał rocznie 7,5 miliona euro, w tym 1,5 miliona uzależnione od premii.

Temat przejścia Brazylijczyka pojawiał się w mediach już od dawna. Ostatnio mówiło się o tym, że mediolańczycy zaakceptowali ofertę PSG za Silvę i Ibrahimovicia. Agent szwedzkiego napastnika stwierdził jednak, że do osiągnięcia porozumienia jeszcze daleko.

Dzięki temu transferowi Brazylijczyk stał się drugim najdroższym obrońcą w historii. Więcej za defensora zapłacił tylko Manchester United, który w 2002 sprowadził z Leeds Rio Ferdinanda za około 46 milionów euro.

Więcej o: