Liga francuska. Francuskie media zachwycone golem Dudki (WIDEO)

Mimo że AJ Auxerre przegrało na wyjeździe z PSG 2:3 Dariusz Dudka mógł być zadowolony ze swojego występu. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył gola po fantastycznym uderzeniu z rzutu wolnego, którym zachwycają się francuskie media. ?Piękna rakieta wylądowała w lewym górnym rogu bramki? - czytamy

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

Dudka wszedł na boisko dopiero w 75. minucie, ale 15 minut gry mu wystarczyło, by się wyróżnić w meczu z Paris Saint Germain. Francuskie dzienniki uznały co prawda, że grał zbyt krótko i nie przyznały Dudce not za występ, ale za to mocno go pochwaliły za zdobycie bramki, zachwycając się jej urodą. "Piękna rakieta wylądowała w lewym górnym rogu bramki strzeżonej przez Salvatore Sirigu" - pisze "L'Equipe". "PSG wygrało, ale trochę nerwów miało po tym, jak ładnego gola z rzutu wolnego zdobył Dudka" - dodaje "Le Figaro".

Trafieniem Polaka zachwyca się również portal Football.fr: "Co za strzał! Wystarczyły mu dwa kroki, by uderzyć piekielnie mocno, przebić mur i umieścić piłkę w siatce".