Ligue 1. Falstart PSG

Kupione przed sezonem przez katarskich inwestorów PSG rozpoczęło sezon w fatalnym stylu. Na własnym boisku przegrało z niżej notowanym Lorient. Nie powiodło się także innemu faworytowi rozgrywek - Marsylii, która tylko zremisowała z Sochaux.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Finansowany od niedawna przez biznesmenów z Kataru PSG wydał latem ponad 80 mln euro na wzmocnienia. Ostatnim nabytkiem klubu jest 22-letni Javier Pastore z Palermo. Według francuskiej prasy, PSG zapłaciło za 22-letniego Argentyńczyka ok. 42 mln euro. Wcześniej szeregi tej drużyny zasilili aktualni reprezentanci Francji: Kevin Gameiro, Jeremy Menez i Blaise Matuidi oraz Serb Milan Bisevac.

Działacze paryskiego klubu nie ukrywają, że w nowym sezonie chcą walczyć o mistrzostwo Francji. W tym celu zatrudnili również nowego dyrektora sportowego - Leonardo (byłego trenera Interu Mediolan).

W poprzednim sezonie PSG zajęło czwarte miejsce w ekstraklasie i nie zakwalifikowało się do Champions League. Nowy sezon miał przynieść oczekiwany od lat w Paryżu sukces, na razie jednak zaczął się fatalnie.

Paryżanie przegrali na Parc des Princes z Loriont 0:1, a mogli przegrać wyżej. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 28. minucie Quercia. Wcześniej sędzia powinien podyktować rzut karny dla gości. W 71. minucie Arnold Mvuemba trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Zawód także w Marsylii

Na swoim boisku nie popisał się także Olimpique Maryslia. Drugi zespół poprzedniego sezonu Ligue 1 zaledwie zremisował z Sochaux 2:2, choć na 20 minut przed końcem meczu przegrywał 1:2. Remis trzy minuty później uratował Remy.