Serie A. Fani Sampdorii pikietują. Żądają rezygnacji trenera

Grupa fanów Sampdorii zorganizowała we wtorek protest przed centrum treningowym klubu Bogliasco pikietę. Żądają podania się do dymisji trenera Alberto Cavasina. Samdoria po weekendowej porażce z Milanem znalazła się w strefie spadkowej.

Sport.pl na Facebooku! Najświeższe informacje ?

W zeszłym sezonie klub z Genui był czwarty w lidze, co dało mu prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. W tym, jeszcze w czasie przerwy świątecznej był w środku tabeli, ale prezes Riccardo Garrone zdecydował o sprzedaży dwóch bramkostrzelnych napastników. Antonio Cassano trafił do Milanu, Giampaolo Pazzini gra w Interze.

A Sampdoria osuwa się w ligowej tabeli. Teraz jest osiemnasta. Z Milanem zaliczyła szóstą porażkę w siedmiu meczach, a w 17 meczach drugiej połowy sezonu trafiła do siatki rywali tylko osiem razy.

We wtorek dostało się trenerowi Cavasinowi, który wysłuchał niepochlebnych piosenek pod własnym adresem i napastnikowi Massimo Maccarone, od którego kibice oczekują większego zaangażowania. To był już drugi w ostatnich dniach przejaw niezadowolenia wobec słabej gry zespołu. W niedzielę chuligani obrzucili kamieniami autokar, którym zespół wrócił z Mediolanu. Piłkarzom grożono też śmiercią w przypadku spadku z Serie A.

Trener Cavasin przejął zespół pięć kolejek temu, gdy po porażce 2:3 z Cesseną zwolniono Domenico Di Carlo. Do tej pory wywalczył tylko jeden punkt.