Serie A. Julio Cesar ratuje Inter przed tragedią

Gdyby nie obroniony przez Julio Cesara w ostatnich minutach rzut karny, Inter Mediolan musiałby oddać trzy punkty przedostatniej drużynie Serie A. W meczu 29. kolejki włoskiej ekstraklasy Brescia rzutem na taśmę zremisowała z wiceliderem tabeli 1:1. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę.

Po pierwszej połowie górą byli goście. W 18. minucie gry 31. trafienie w sezonie zaliczył Samuel Eto'o. Na kolejną bramkę kibice czekali aż do 85. minuty, gdy Julio Cesara pokonał Andrea Caracciolo.

Wydawało się, że dla wicelidera nie mogło być gorszego scenariusza, gdy czerwony kartonik za faul na Cordoby na Ederze. Sędzia wskazał 11 metr i nad Ineterem zawisło widmo utraty trzech punktów. To była już 90. minuta spotkania.

Przed dramatem uchronił gości Julio Cesar. Brazylijczyk nie pozwolił, by po raz drugi pokonał go Caracciolo, który zresztą nie dotrwał do ostatniego gwizdka. Otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Było to pierwsze spotkanie w 29. kolejce spotkań Serie A. W sobotę Cesena podejmie Juventus, a w niedzielę m.in. mecz lidera. Milan ugości piłkarzy Bari. Lider ekstraklasy ma obecnie pięć punktów przewagi nad Interem.