Serie A. Wesley Sneijder przyznaje: Cierpię na anemię

Pomocnik Interu Mediolan, jeden z najlepszych piłkarzy ostatnich lat, kandydat do zdobycia Złotej Piłki, Wesley Sneijder, cierpi na anemię. W przerwie ligowego meczu z Brescią zemdlał w szatni. - Powiedziano mi, że mój organizm jest przemęczony. Potrzebuję odpoczynku - wyznał Holender.

- Kiedy poszedłem do szatni byłem przerażony i po chwili zemdlałem. Lekarze sprawdzili mi ciśnienie krwi i puls, a potem od razu udałem się do Holandii by wykonać kolejne testy - opowiadał Sneijder.

Jak to się wydarzyło? Pod koniec pierwszej połowy sobotniego meczu Seria A Inter - Brescia Wesley Sneijder poczuł się źle. Dotrwał do przerwy, ale po niej nie pojawił się już na boisku. Wszedł za niego Obi. Inter uratował remis (1:1) dzięki bramce Eto'o w 73 minucie.

Po spotkaniu Holender wyjaśnił, dlaczego nie wyszedł na drugą połowę. Okazało się, że jest chory na anemię, a gorsze samopoczucie jest jednym z jej objawów.

- Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy zacząłem się trząść i poczułem ból w całym ciele. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem - powiedział piłkarz największemu holenderskiemu dziennikowi De Telegraaf.

W rodzinnym kraju piłkarz dowiedział się, co mu dolega.

- Powiedziano mi, że cierpię na anemię, a mój organizm jest przemęczony. Potrzebuję dużo odpoczynku - wyjaśnia pomocnik. Po chwili jednak dodaje, że nie ma zamiaru brać wolnego.

- W zespole jest zbyt dużo kontuzjowanych, nie opuszczę mojego klubu w potrzebie. Dam z siebie wszystko tak długo, jak tylko zdołam - zapewnia.

Na takie ryzyko nie pozwoli trener Interu Rafael Benitez. W środę piłkarz nie zagra w ligowym meczu z Lecce - dostanie wolne. Nie wykluczone jednak, że pojawi się na boisku już w niedzielę 14 listopada, kiedy w szlagierze Serie A Inter zmierzy się z Milanem.

Faworyt do złotej piłki

Gdyby choroba okazała się poważniejsza, byłaby to ogromna strata europejskiego futbolu. Wesley Sneijder to reprezentacyjny i klubowy numer '10'. Kierował grą Interu w lidze, gdzie po raz kolejny klub z Mediolanu zdobył mistrzostwo kraju. W Lidze Mistrzów był nie do zatrzymania. Strzelił m.in. jednego z goli w półfinałowym meczu z Barceloną, a w finale asystował przy trafieniu Milito. Pod wodzą Jose Mourinho pokazał, że słabsza gra w barwach Realu Madryt była przypadkiem.

Z reprezentacją Holandii był o krok od historycznego triumfu w Mistrzostwach Świata. W finale po zaciętym meczu musiał uznać wyższość Hiszpanów, ale po drodze wpakował innym drużynom pięć bramek. Tyle samo co najskuteczniejsi na mundialu - Mueller, Villa i Forlan. Sneijder to najpoważniejszy kandydat do Złotej Piłki - zobacz pozostałe kandydatury.