Serie A. Cagliari - Inter wstrzymany przez rasistowskie okrzyki

Mecz włoskiej ekstraklasy pomiędzy Cagliari a mistrzem Włoch został przerwany na ok. trzy minuty z powodu rasistowskich okrzyków w kierunku Samuela Eto'o. Po wznowieniu spotkania Kamuruńczyk strzelił gola, który przesądził o zwycięstwie mistrzów Włoch. Inter wygrał 1:0.

Piłkarze grali zaledwie przez trzy minuty, gdy sędzia podszedł do ławek rezerwowych i ogłosił swoją decyzję, po których wystosowano do kibiców prośbę o zaprzestanie wydawania okrzyków.

Po około trzech minutach wznowiono grę.

Komentatorzy telewizyjni zauważyli, że wyzwiska skierowane były do kameruńskiego napastnika Interu, Samuela Eto'o.

Włoska federacja pozwoliła sędziom przerywać mecze w wypadku rasistowskich wybryków w wyniku bezustannego obrażania Maria Balotellego podczas spotkań Interu (obecnie gra w Manchesterze City) z Juventusem. Jest to jednak pierwszy taki przypadek - do tej pory kluby na ogół były karane finansowo.

Niezrażony nieprzychylnym przyjęciem Eto'o zdobył w 39. minucie jedyną bramkę meczu i Inter wywiózł z Sardynii zwycięstwo.