Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Juventus walczy o Diego Forlana

PRZEGLĄD PRASY. Diego Forlan jest transferowym celem numer jeden Juventusu Turyn. Do tej pory był nim Edin Dżeko, ale negocjacje przedłużają się, co niecierpliwi włodarzy ?Starej Damy? - donosi Przegląd Sportowy
Zdobywca Złotej Piłki, przyznawanej najlepszemu piłkarzowi mundialu, rozkochał w sobie działaczy Juventusu. Do tej pory głównym celem był król strzelców Bundesligi, Bośniak Edin Dżeko, jednak negocjacje z VFL Wolfsburg przedłużają się w nieskończoność. Dodatkowo, Forlan miałby być tańszy - Juventus musiałby wyłożyć na niego 20 milionów euro. Za Dżeko 10 milionów więcej.

Urugwajczyk dysponuje także hiszpańskim paszportem, co jest jego kolejnym atutem. Nie blokowałby tym samym miejsca w drużynie dla piłkarzy spoza Unii Europejskiej.

Mimo, że Juventus pozostaje w dobrych stosunkach z Athletico (w styczniu wypożyczył Tiago do Madrytu), nadal nie wiadomo co o przeprowadzce na Półwysep Apeniński myśli sam piłkarz. "Stara Dama" nie zagra w tym sezonie w Lidze Mistrzów.

Forlan zapewniał ostatnio, że ponowna gra na wyspach go nie interesuje. Zainteresowany nim jest jednak także Tottenham, który w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. Możliwe, że Urugwajczyk wybierze jednak ten kierunek.

Sebastien Frey w drodze do Arsenalu?  ?