Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Benitez podbierze Liverpoolowi Jovanovicia?

Rafael Benitez, nowy trener Intreru Mediolan, zamierza zatrudnić zawodnika, który jest już jedną nogą w poprzednim klubie Hiszpana, Liverpoolu - informuje "La Repubblica". Chodzi o Milana Jovanovicia, któremu kończy się kontrakt ze Standardem Liege i chce po sezonie na prawie Bosmana zmienić klub.
Więcej o transferach w specjalnym dziale Sport.pl ?

Jeszcze kilka dni temu, wydawało się, że nowym klubem reprezentanta Serbii będzie Liverpool. Napastnik Standardu Liege, wybrany najlepszym zawodnikiem Jupiler League 2009, miał się jakoby porozumieć w sprawie kontraktu i od pierwszego lipca być zawodnikiem "The Reds".

Okazuje się, że sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jovanović, któremu 30. czerwca kończy się kontrakt ze Standardem, dzięki prawu Bosmana mógł od stycznia negocjować z potencjalnymi nowymi pracodawcami. Z Liverpoolem porozumiał się już w sprawie indywidualnego kontraktu, podpisał jednak zdaniem "La Repubblici" tylko wstępną umowę.

Sytuację diametralnie mogły odmienić przenosiny Beniteza. To Hiszpan nalegał na właścicieli "The Reds" na transfer Serba, teraz jednak pracuje już w Interze i chciałby, żeby trafił on do mistrza Włoch. Zdaniem włoskiej gazety rozmawiał już o tym z dyrektorem klubu, Marco Brancą. Jovanović miałby być zmiennikiem dla bohatera finału Ligi Mistrzów, Argentyńczyka Diego Milito.

Jedynym pewnikiem w całej sprawie jest to, że Jovanović na pewno nie zostanie w Standardzie. Zespół, który miał walczyć o mistrzostwo Belgii, zajął dopiero siódme miejsce w tabeli. Do zdobywcy tytułu, Anderlechtu Bruksela, stracił aż trzydzieści punktów.

Fabregas wróci z Mistrzostw Świata jako piłkarz Barcelony? ?


Więcej o: