Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Luigi Delneri nowym trenerem Juventusu Turyn

Obecny trener Sampdorii, 59. letni Luigi Delneri podpisze dwuletni kontrakt zaraz po zakończeniu sezonu. Klub z Genui, który prowadzi Włoch, zajmuje obecnie 4 miejsce i ma ogromne szanse zakwalifikować się do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Stara Dama, którą ma przejąć, zajmuje 7 miejsce w Serie A.
Do ekipy Sampdorii Delneri dołączył w tym sezonie, po dwóch latach spędzonych na trenowaniu Atalanty.

Obecnie trenerem Juve jest Alberto Zaccheroni, który to przejął w styczniu zespół, od początkującego coacha Ciro Ferrary.

Stara Dama, ten sezon może zaliczyć do mizernych. Sampdoria natomiast, jeśli w niedzielę wygra u siebie w domu z Napoli w ostatnim meczu tego sezonu lub jeśli piąte w tabeli Palermo przegra z Atalantą, to drużyna z Genui zagra w Lidze Mistrzów.

Delneri .jest jednym z najbardziej szanowanych trenerów we Włoszech, mimo że do tej pory nie trenował, żadnego z zespołów wielkiej trójki Seria A (Juventus, AC Milan, Inter Milan)

Były środkowy pomocnik włoskiej reprezentacji spędził 15 lat, trenując zespoły z niższych klas włoskiej ligi. Aż w 2000 roku dołączył do słabego Chievo. Z zespołem z Verony nie tylko awansował do Serie A, ale poprowadził go również, w tym samym sezonie do gry w Pucharze UEFA.

W 2004 roku zastąpił Jose Mourinho w Porto, po tym jak portugalska drużyna wygrała Ligę Mistrzów. Klub zwolnił go jednak, zanim zaczął się sezon. Potem wrócił do Serie A. Zanim trafił do Sampdorii, trenował AS Romę, Chievo i Atalantę.