Serie A. Sneijder zdąży na Barcę?

Trener José Mourinho dał odpocząć gwiazdom, a jego Inter pokonał Atalantę 3:1 i został liderem. W niedzielę Roma przegrała z Sampdorią 1:2.

W środę Inter czeka rewanż z Barceloną w półfinale Ligi Mistrzów. Na San Siro mediolańczycy wygrali 3:1, mają wielką szansę na pierwszy od 38 lat finał najważniejszych europejskich rozgrywek.

Dlatego w sobotę nawet na chwilę od ławki nie oderwali się Lucio, Walter Samuel i Motta, czyli ludzie odpowiedzialni w zespole Mourinho za rozbijanie ataków rywali.

Portugalczykowi nie udało się oszczędzić Wesleya Sneijdera. Lider zespołu w przerwie został zmieniony, ma problem z mięśniem uda. Nie wiadomo jednak, czy jego występ w środę jest zagrożony.

Odpoczywać miał też Diego Milito, ale zagrał od pierwszej minuty, bo kolejny raz zawiódł Mario Balotelli.

W środę 20-letni napastnik krzyczał do własnych kibiców: Odp... się, skur...! Po meczu zrzucił koszulkę i zamiast cieszyć się, poszedł do szatni. Miał pretensje, bo gdy dochodził do piłki, część widzów gwizdała.

Wściekły Mourinho zapowiedział jednak, że z Atalantą wystawi Balotellego od pierwszej minuty. Piłkarz przeprosił kolegów za swoje zachowanie. Ale w piątek prezes Interu Massimo Moratti uznał, że lepiej, by permanentnie sprawiający kłopoty piłkarz nie grał, bo mógłby obniżyć morale zespołu przed spotkaniem z Barcą. Piłkarz na San Siro się nie pojawił, pojechał do Brescii na mecz z Regginą, gdzie grał jego przyjaciel.

Włoska prasa plotkuje, że Balotellego wyrzucono z piątkowego treningu po kolejnej kłótni z Mourinho. Działaczom i piłkarzom miała wyczerpać się już cierpliwość, coraz bardziej prawdopodobne, że latem Inter pozbędzie się piłkarza.

Jego agent Mino Raiola twierdzi, że transfer nie jest przesądzony, a do spotkania z działaczami Interu dojdzie w czwartek, po meczu z Barcą.

Zainteresowane piłkarzem są ponoć Fiorentina, Napoli, Manchester City i Arsenal. Wczoraj wycofał się Milan. - Nie wydaje mi się, by Mario założył koszulkę Milanu - powiedział wiceprezes klubu Adriano Galliani.

Jego zespół sobotę stracił szanse na mistrzostwo. Przegrał 1:3 z Palermo, na trzy kolejki przed końcem traci do Interu dziewięć punktów.

Balotelli usunięty ze zgrupowania Interu czytaj tutaj ?