Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus kusi Rafaela Beniteza gigantycznymi pieniędzmi

Czteroletni kontrakt po 4 mln funtów za sezon i 70 mln funtów na transfery - to według Daily Mail oferta turyńskiego klubu dla trenera Liverpoolu Rafaela Beniteza. Dwaj przedstawiciele klubu zaproponowali je menadżerowi Hiszpana podczas weekendowego spotkania w Mediolanie.
Według serwisu internetowego angielskiej gazety propozycję złożył prezes Juventusu Jean-Claude Blanc i dyrektor Carlo Barel di Sant Albano. Tematem sześciogodzinnej rozmowy były ewentualne wzmocnienia włoskiego klubu. Juventus jest zainteresowany napastnikiem Wolfsburga Edinem Dżeko I lewoskrzydłowym Fiorentiny Juanem Vargasem.

Benitez ma zdecydować, czy wypełnić kontrakt wiążący go z Liverpoolem do 2014 r. Według gazety na wstrzymanie się z decyzją może też wpłynąć sytuacja w Realu Madryt, w którym zagrożona jest posada trenera Manuela Pellegriniego. Szefowie klubu z Turynu zachęcają jednak Hiszpana nie tylko pieniędzmi, ale też warunkami pracy. Juventus nie jest zadłużony, a w przyszłym roku ma się przenieść na nowy stadion.

Roma i Palermo zamieszane w aferę Calciopoli ?