Serie A. Juventus przegrał z Romą. Świętowanie mistrzostwa odłożone. Cały mecz Szczęsnego

Lider włoskiej Serie A, Juventus Turyn, przegrał w Rzymie z drugą w tabeli Romą aż 1:3. Podopieczni Massimiliano Allegriego muszą się więc jeszcze wstrzymać ze świętowaniem mistrzostwa kraju. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Wojciech Szczęsny.

Niedzielne spotkanie było ostatnim meczem 36. kolejki Serie A. Zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ aktualny mistrz kraju, Juventus Turyn, miał się zmierzyć z wicemistrzem, AS Romą. Ich starcie nie zawiodło, lecz końcowy rezultat jest dość sporą niespodzianką.

Wynik meczu otworzył w 21. minucie Gabończyk Mario Lemina, który po podaniu Gonzalo Higuaina pokonał Wojciecha Szczęsnego. Pięć minut później był już remis, ponieważ bramkę zdobył doświadczony Daniele De Rossi. Następnie w 56. minucie na listę strzelców wpisał się Stephan El Shaarawy, a asystował mu Radja Nainggolan. Belgowi również udało się tego wieczoru znaleźć drogę do siatki. W 65. minucie Gianluigi Buffon skapitulował po raz trzeci i ostatni. Roma pokonała niespodziewanie Juventus 3:1.

Juventus utrzymał się na pierwszym miejscu w tabeli, ale musi odłożyć świętowanie mistrzostwa Włoch. Roma ma cztery punkty mniej i jest druga. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki.