Serie A. Napoli rozgromiło Bolognę. Dwie asysty Zielińskiego

Napoli pewnie pokonało Bolognę 7:1 w meczu 23. kolejki ligi włoskiej. Świetne zawody rozegrał Piotr Zieliński, który zanotował dwie asysty.

Spotkanie z Bologną miało być wyjątkowe przede wszystkim z perspektywy polskich kibiców. Po czterech miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją kolana do kadry meczowej neapolitańczyków powrócił Arkadiusz Milik. Polak cały mecz spędził ostatecznie na ławce rezerwowych.

Napoli świetnie poradziło sobie i bez pomocy reprezentacyjnego napastnika. Już po sześciu minutach goście prowadzili 2:0 po trafieniach Marka Hamsika i Lorenzo Insigne, a przy bramce Włocha fantastycznym kilkudziesięciometrowym podaniem popisał się Piotr Zieliński.

Kiedy wydawało się, że Napoli ma mecz pod kontrolą, zespół w głupi sposób osłabił Jose Callejon. Pomocnik zderzył się z rywalem i leżąc, podciął zrywającego się do biegu przeciwnika. Prowadzący te zawody Davide Massa nie miał wątpliwości i w 26. minucie pokazał Hiszpanowi czerwoną kartkę. Żółtą Callejon otrzymał zaledwie 60 sekund wcześniej.

Siły wyrównały się jednak już po pięciu minutach. Kontratak gości przerwał tuż przed polem karnym będący w tej sytuacji ostatnim obrońcą Adam Masina, za co, podobnie jak Callejon, wyleciał z boiska. Rzut wolny na przepięknego gola zamienił chwilę później Dries Mertens, który zmieścił futbolówkę w samym okienku bramki Antonio Mirante.

Jeszcze przed przerwą kibice obejrzeli kolejne gole. Najpierw na 1:3 trafił Vassilios Torosidis, a tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę ponownie odpowiedział Mertens. Przy golu Belga drugą asystę zaliczył Piotr Zieliński.

Po zamianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Napoli spokojnie kontrolowało tempo zawodów i zdobywało kolejne bramki. W ciągu czterech minut dwa gole strzelił Marek Hamsik, kompletując tym samym hat-tricka. Trzy trafienia w starciu z Bologną zanotował również Mertens, który w końcówce ustalił wynik spotkania na 7:1 dla neapolitańczyków.

Napoli po 23 meczach ma na koncie 48 punktów i zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli. Do lidera, Juventusu Turyn, który ma dwa spotkania rozegrane mniej, podopieczni Maurizio Sarriego mają trzy "oczka" straty. Stara Dama swój najbliższy mecz w ramach 23. kolejki rozegra w niedzielę - przed własną publicznością podejmie Inter Mediolan.

Grosicki ma dziwne hobby. Ile sprzedałby wycieczek last minute w biurze podróży? [MEMY]