Serie A. Szalony mecz, walka do samego końca i remis w derbach Mediolanu

AC Milan zremisował 2:2 z Interem w niedzielnych derbach Mediolanu. Nerazzurri punkt w tym spotkaniu uratowali w doliczonym czasie gry.

Niespełna dwóch minut zabrakło drużynie Vincenzo Montelli do pokonania lokalnego rywala. Jednak w drugiej z trzech doliczonych do drugiej połowy minut gola dla Interu strzelił Ivan Perisić. Chorwat pokonał Gianluigiego Donnarummę strzałem z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Jeisona Murillo.

Milan prowadził do przerwy 1:0 po kapitalnej bramce zdobytej przez Suso. W 43. minucie Hiszpan na prawej stronie pola karnego rywali ograł Cristiana Ansaldiego i pięknym uderzeniem w dalszy róg bramki pokonał Samira Handanovicia. Inter na cudowne trafienie odpowiedział jeszcze ładniejszym. W 53. minucie potężnym strzałem z dystansu niemal w samo okienko popisał się Antonio Candreva. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie pięć minut później po drugim trafieniu Suso.

Po 13 kolejkach Serie A Milan z dorobkiem 26 punktów zajmuje trzecie miejsce. Drużyna Montelli ma tyle samo punktów co AS Roma, a do prowadzącego Juventusu traci siedem "oczek". Inter w tabeli jest dopiero dziewiąty z 18 punktami w dorobku.