Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Juventus ma na oku nowego Buffona. Ale nie tylko on. Chcą go jeszcze więksi

Gianluigi Donnarumma, nastoletni bramkarz AC Milan, znajduje się w kręgu zainteresowań Juventusu Turyn. - Zawsze chcemy mieć najlepszego bramkarza - mówi dyrektor generalny mistrza Włoch, Giuseppe Marotta.
17-latek jest uznawany za jednego z najlepszych włoskich bramkarzy. Jego kariera rozwija się imponująco. W październiku zeszłego roku Donnarumma po raz pierwszy zagrał w Milanie w meczu ligowym z Sassuolo. Miał wówczas 16 lat i osiem miesięcy, dzięki czemu został najmłodszym bramkarzem, jaki znalazł się w wyjściowej jedenastce klubu Serie A. W tym sezonie rozegrał już 12 spotkań we włoskiej ekstraklasie, z czego w pięciu zachował czyste konto.

- Buffon to mój idol. Marzę, aby pójść jego śladem - mówił rok temu Donnarumma, kiedy przebojem wdarł się do składu Milanu. Rok później zadebiutował w reprezentacji. W Squadra Azzurra po raz pierwszy zagrał na początku września w towarzyskim meczu z Francją (1:3), zmieniając w przerwie swojego idola. - Buffon dawał mi wiele rad na treningach. Powiedział mi, abym się dobrze bawił. Było fantastycznie - stwierdził po meczu bramkarz "Rossonerich".

38-letni Buffon zapowiedział, że zamierza zakończyć karierę po mistrzostwach świata w 2018 roku. Na jego następcę szykowany Donnarumma. I to nie tylko w kadrze, ale też w Juventusie. Tak przynajmniej widzi to Giuseppe Marotta. - Zawsze chcemy mieć najlepszego bramkarza - mówi dyrektor generalny Juventusu.

Donnarumma na razie zaprzecza wszelkim spekulacjom. Podkreśla, że interesuje go tylko Milan, z którym w lutym - po skończeniu 18 lat - ma podpisać nowy kontrakt. Ale spekulacji przybywa. Zdolnym bramkarzem interesuje się nie tylko Juventus, ale też Real Madryt, Barcelona, Chelsea, Manchester City i Manchester United.

Najlepiej zarabiający piłkarze świata... w 2006 r.! [TOP 10]