Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Nowy rywal Zielińskiego w Napoli. To Amadou Diawara

Amadou Diawara został nowym piłkarzem Napoli. Gwinejczyk będzie nowym rywalem Piotra Zielińskiego do gry w pierwszym składzie.
19-letni Diawara przyszedł z Bolonii. Bardzo chciał odejść z tego klubu, odmówił udziału w treningach przedsezonowych. Interesowały się nim takie zespoły jak Valencia, Roma, Leicester City, Aston Villa oraz Juventus, ale Diawara był zdecydowany na Napoli. Jego kariera rozwija się niezwykle szybko; do Bolonii trafił w 2015 roku z San Marino za 600 tys. euro.

Gwinejczyk miał kosztować 15 mln euro. Kosztował tym samym niewiele mniej od Zielińskiego, z którym będzie rywalizował o miejsce w drugiej linii zespołu Maurizio Sarriego. Obaj są jednak rezerwowymi, bo Allan, Jorginho i Marek Hamsik są pewniakami do gry w pierwszym składzie. Polakowi najbliżej do bycia zmiennikiem Hamsika, najbardziej ofensywnego pomocnika, natomiast profil Diawary jest bardziej podobny do Allana oraz Jorginho. Do końca okna transferowego Napoli może jeszcze kupić 21-letniego Marko Roga z Dinama Zagrzeb, który również jest pomocnikiem.Pazdan kontra Ronaldo, ale czy Real jest gotowy na Kucharczyka? [MEMY]


Więcej o: