Serie A. Debiuty Zielińskiego i Milika na remis

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński oficjalnie zadebiutowali w barwach nowego klubu. W pierwszej kolejce Serie A Napoli zremisowało z Pescarą 2:2.

Napoli, które było zdecydowanym faworytem tego starcia, po pierwszej połowie niespodziewanie przegrywało 0:2. Już 8. minucie bramkę zdobył Benali. Wynik przed przerwą podwyższył Caprari po podaniu Zampano.

Maurizio Sarri widząc niemoc swojej drużyny w ofensywie w 53. minucie wprowadził na boiska Mertensa i Milika. Kluczowy okazał się Belg, który zdobył dwie bramki na wagę punktu. Przy drugim golu swój udział miał polski napastnik. Inteligentnie przepuścił piłkę do lepiej ustawionego kolegi.

W 71. minucie na boisko wszedł drugi z naszych reprezentantów - Piotr Zieliński. Pomocnik mógł zostać bohaterem drużyny. Na niespełna 10 minut przed końcem meczu upadł w polu karnym. Sędzia w pierwszej chwili podyktował rzut karny, ale po konsultacji z asystentem zmienił decyzję.

Grali też inni Polacy

Sprowadzony tego lata z Lecha Poznań Karol Linetty rozegrał cały mecz w barwach Sampdorii, a jego zespół pokonał na wyjeździe Empoli 1:0. Rezerwowym bramkarzem gospodarzy jest wypożyczony z Romy Łukasz Skorupski.

Palermo Thiago Cionka przegrało z Sassuolo 0:1, Polak rozegrał cały mecz. Z kolei Genoa pokonała u siebie Cagliari 3:1, a z ławki rezerwowych gości spotkanie oglądał Bartosz Salamon.

Kamil Wilczek dał prowadzenie Broendby Kopenhaga nad AGF Aarhus w 24. minucie meczu wygranego przez gości 7:0. Stołeczny zespół jest po sześciu kolejkach liderem duńskiej ekstraklasy z 14 punktami, choć tyle samo ma lokalny rywal - FC Kopenhaga.

Spośród trójki bramkarzy, tylko Wojciechowi Szczęsnemu z AS Roma udało się w ten weekend zachować czyste konto. Rzymianie pewnie pokonali u siebie Udinese 4:0 na inaugurację sezonu 2016/17 Serie A. Ekipy AFC Bournemouth Artura Boruca i Swansea City Łukasza Fabiańskiego przegrały swoje mecze drugiej kolejki angielskiej ekstraklasy.

Grzegorz Krychowiak nie doczekał się ligowego debiutu w barwach Paris Saint-Germain. Spotkanie wygrane z FC Metz 3:0 w drugiej kolejce oglądał z ławki rezerwowych.

Zachwycająca golfistka! Co za uroda! Najpiękniejsza sportsmenka świata? Oceńcie sami [ZDJĘCIA]