Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Frank De Boer: Gdyby Milik był szybszy kosztowałby 90 mln euro

- Gdyby Arkadiusz Milik był szybszy, kosztowałby tyle samo co Gonzalo Higuain [90 mln euro] - powiedział w rozmowie z "La Gazzettą dello Sport" Frank De Boer.
W poprzednim sezonie Holender prowadził Ajax, którego najlepszym strzelcem był Milik właśnie. Drogi obu panów się jednak rozeszły. Reprezentant Polski trafił do Napoli, natomiast Holender został nowym szkoleniowcem Interu Mediolan. W Ajaksie ich współpraca nie zawsze układała się najlepiej, Milik pomimo strzelanych goli nie zawsze miał pewne miejsce w składzie; grywał mało zwłaszcza w najważniejszych spotkaniach.

Mimo to De Boer ma wysokie mniemanie o Polaku. - Może poradzić sobie bardzo dobrze w Napoli. To urodzony napastnik, idealnie pasujący do ustawienia 4-4-2. Jest niezwykle energiczny i ma jakość oraz jedno z najlepszych uderzeń z lewej nogi w Europie. Może mieć jednak problemy w 4-3-3, ale jest młody i może się poprawić. Nie jest też najszybszy, ale tu również może się polepszyć. Gdyby był szybszy, kosztowałby tak dużo jak Higuain - stwierdził De Boer. To właśnie Argentyńczyka sprzedanego Juventusowi za 90 mln euro ma zastąpić w Neapolu Milik.

De Boer powiedział również o celach Interu na ten sezon. - Chcemy zakwalifikować się do Ligi Mistrzów, nie mamy żadnych wymówek. Z odpowiednią organizacją oraz dobrym podejściem w futbolu można osiągnąć wszystko. Rywalizacja będzie niezwykle wymagająca na wszystkich frontach, jako że Roma, Napoli, Lazio, Fiorentina i Milan to znakomite zespoły, które muszą być szanowane - stwierdził Holender, który przy okazji zachwala skład Juventusu, ale zadaje również pewne pytania. - Musimy zobaczyć, jak będą grać w drugiej linii. Niekoniecznie muszą być mocniejsi niż w zeszłym sezonie. Mają świetnych piłkarzy, ale nie wiemy, czy stworzą oni świetny zespół.

Pierwszy mecz nowego sezonu Serie A Inter rozegra w niedzielę 21 sierpnia z Chievo Weroną.Dyskwalifikacja za seks z kibicką? Najdziwniejsze kary w sporcie [HISTORIE]


Zdjęcie Lanki Adidas Performance GOLETTO V FG ITE32 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU22 Zdjęcie Lanki adidas Performance CONQUISTO II FG GTU22
Lanki Adidas Performance GO... Lanki adidas Performance CO... Lanki adidas Performance CO...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info