Serie A. Arkadiusz Milik strzelił pierwszego gola dla Napoli

Gola i asystę w towarzyskim meczu z Herthą Berlin miał Arkadiusz Milik. To pierwsze trafienie polskiego napastnika w barwach Napoli.

Milik oraz Piotr Zieliński weszli do gry po przerwie. Obaj byli wyróżniającymi się postaciami Napoli, ale to Milik błyszczał najjaśniej. Polak do siatki trafił w 71. minucie na 3:1. Napastnik wszedł świetnie w pole karne, szczęśliwie minął bramkarza i wepchnął piłkę do bramki.

Na tym trafieniu Milik się nie zatrzymał. Polak miał też asystę przy golu Mertensa na 4:1 - świetnie odegrał Belgowi, ten wyprzedził obrońcę i podciął piłkę nad bramkarzem Herthy.

Napoli w sparingu pokonało Herthę aż 4:1, oprócz Milika i Mertensa bramki dla drużyny z Neapolu zdobywali Hamsik i Callejon, jedyne trafienie dla berlińczyków zaliczyłIbisević.

Do początku sezonu Serie A już bardzo blisko. Napoli Milika i Zielińskiego sezon zacznie na wyjeździe meczem z Pescarą w niedzielę 21 sierpnia.