Sparingi. Napoli rozgromiło Monaco. Debiuty Milika i Zielińskiego, grał też Glik

Napoli rozgromiło w meczu towarzyskim AS Monaco aż 5-0! W zespole wicemistrza Włoch zadebiutowali Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, natomiast w ekipie gości zagrał Kamil Glik.
Ten mecz nie przyniósł jednak dobrych wiadomości dla Milika. Oprócz niego jedynym napastnikiem w Napoli jest Manolo Gabbiadini, który strzelił aż cztery gole! - Gabbiadini ostrzega Milika i Icardiego. To kandydat do zastąpienia Higuaina - napisała "La Gazzetta dello Sport" w pomeczowej relacji (Napoli chce jeszcze pozyskać Mauro Icardiego z Interu Mediolan).

Milik i Zieliński weszli na boisko w 66. minucie zastępując Gabbiadiniego oraz Marka Hamsika. Polski napastnik był bliski strzelenia gola w 86. minucie, ale jego strzał odbił Loic Badiashile (od 1:35).

Glik zagrał całe spotkanie w barwach Monaco, które niedługo powalczy o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w dwumeczu z Villarrealem.

To przedostatni sparing Napoli przed sezonem, które zagra jeszcze mecz z Herthą. Pierwsze starcie ligowe 21 sierpnia z beniaminkiem - Pescarą.