Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Zlatan Ibrahimović wróci do Włoch? "Kocham Milan!"

Wraz z zakończeniem bieżącego sezonu, wygasa umowa Zlatana Ibrahimovicia z PSG. Szwed powiedział, że nie przedłuży kontraktu, więc od razu ustawiła się kolejka chętnych po napastnika. Zlatan nie ukrywa jednak miłości do Milanu i zapewnia, że nigdzie nie czuł się lepiej.
Ibrahimović opuszcza PSG po zdobyciu czterech mistrzostw Francji. Bieżący sezon również był bardzo udany, Szwed w 48 występach strzelił 45 goli i zanotował 18 asyst! Nic więc dziwnego, że wiele klubów chce go pozyskać. Mowa o zespołach z MLS i ligi angielskiej (m.in.: Manchester United). Żaden włoski klub nie jest w stanie mu zapewnić takich warunków finansowych jakie ma obecnie (około 12 milionów euro rocznie), a nawet zbliżonych do nich.

Istnieją jednak inne czynniki, które sprawiają, że powrót do Serie A jest możliwą opcją.

- Kiedy odchodziłem z Milanu, nie nastąpiło to z mojej woli. Kocham Milan, dla mnie to najwspanialszy klub w jakim grałem. Wkrótce wszystko się wyjaśni. Moja przyszłość? Nigdy nic nie wiadomo - powiedział tajemniczo Ibrahimović w rozmowie z włoskimi mediami.

Szwed trafił do Francji, właśnie z Milanu. W ekipie Rossonerich występował w latach 2010-12, w 85 spotkaniach zdobył 56 goli i zaliczył 27 asyst. Do Milanu trafił z Barcelony, wcześniej grał także w Interze Mediolan, Juventusie Turyn, Ajaxie Amsterdam i Malmo. W każdym kraju zdobywał tytuł mistrzowski. Niespełna 35- letni napastnik wciąż gra także w reprezentacji Szwecji, z którą pojedzie na Euro 2016.

Czy powrót do Milanu to dobry pomysł?