Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Buffon: Neuer nie jest oryginalny. To samo co on robiłem już w Parmie

- Manuel Neuer nie jest oryginalny ze swoim stylem gry. To samo co on robiłem już w Parmie - stwierdził Gianluigi Buffon.

Neuer jest znany ze swojego nieszablonowego stylu gry; często zachowuje się jak ostatni obrońca a nie bramkarz i wychodzi daleko poza pole karne. Przez to przez niektórych jest uważany za innowatora, ale Buffon nie zgadzam się z takim postawieniem sprawy.

 

- To samo robiłem w Parmie Alberto Malesaniego, gdy wygraliśmy Puchar UEFA oraz Puchar i Superpuchar Włoch - powiedział włoski bramkarz w rozmowie z "So Foot". - Zawsze dobrze grałem nogami. Prawdziwą innowację wprowadziła Barcelona dekadę temu sprawiając, że bramkarz uczestniczy w zainicjowaniu akcji.

 

- Czy włoska szkoła bramkarzy upadła? Jeśli obronimy 100 strzałów i popełnimy jeden błąd, resztę tygodnia wszyscy poświęcą na mówienie o błędzie, to szalone. W innych krajach można popełnić błąd i nadal mieć spokój. U nas jeśli zrobisz błąd, to jest już z tobą źle. Dlatego żeby być na szczycie, trzeba być mocnym psychicznie - stwierdził Buffon.

 

 

 

El Clasico w Sport.pl LIVE! Relacja z FC Barcelona - Real Madryt

Więcej o: