Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Antonio Conte zostanie trenerem Chelsea? Razem z nim ma przyjść Arturo Vidal

W Anglii dzień bez piłkarskich plotek jest dniem straconym. Dlatego według brytyjskiej i włoskiej prasy od nowego sezonu szkoleniowcem Chelsea zostanie obecny selekcjoner reprezentacji Włoch Antonio Conte. Razem z nim do Londynu ma także zawitać Arturo Vidal.
Kiedy Chelsea Londyn w grudniu 2015 roku zwolniła, ze względu na fatalne wyniki drużyny, Jose Mourinho, stało się niemal jasne, że nowy trener będzie jedynie tymczasowym. Następcą Portugalczyka został Guus Hiddink. Holender wyciągnął drużynę z zapaści, ale i tak najprawdopodobniej w czerwcu opuści stolicę Anglii.

Według "La Gazzette Dello Sport" zarząd "The Blues" skontaktował się już z aktualnym selekcjonerem reprezentacji Włoch i rozpoczął rozmowy o umowie dla 46-letniego szkoleniowca. Antonio Conte najprawdopodobniej zakończy swoją współpracę z kadrą po Euro 2016. Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner nie przedłuży kontraktu z włoską federacją, który wygasa po mistrzostwach Europy.

Media donoszą także o piłkarzu numer jeden na liście życzeń Romana Abromowicza. Rosyjski oligarcha od nowego sezonu chętnie widziałby w Chelsea Arturo Vidala. Pomysł z Chilijczykiem na pewno przypadnie do gustu Włochowi. Conte pracował z Vidalem przez trzy sezony, w których za każdym razem wygrywali mistrzostwo Włoch, a niesforny Chilijczyk (częste afery z alkoholem) był kluczową postacią "Starej Damy".

Klopp, Mourinho, Trapattoni.Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]


Czy rozpoznasz mecz piłkarski po jednym zdjęciu? [QUIZ]


Kogo powinna zatrudnić Chelsea?