Serie A. Polacy szaleją we Włoszech. Wszołek z dwiema asystami, Błaszczykowski z jedną

Udany dzień mają za sobą polscy skrzydłowi we Włoszech. Paweł Wszołek zaliczył dwie asysty dla Hellasu Werona w meczu Atalantą (2-1), natomiast Jakub Błaszczykowski jedną - w doliczonym czasie gry meczu Fiorentiny z Carpi (2-1).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Hellas Wszołka wygrało swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie dopiero w 23. kolejce. Wcześniej ekipa z Werony 11-krotnie remisowała oraz przegrywała. Przełamanie nastąpiło w meczu z Atalantą, w którym goście przez ponad pół godziny grali w osłabieniu. Goście objęli prowadzenie po golu Andrei Contiego, ale gospodarze wyrównali tuż przed przerwą. Wszołek podał do Luki Siligardiego, który minął kilku rywali i strzelił gola.

Jeśli nie widzisz wideo kliknij tutaj

1-1 Luca Siligardi Goal Italy Serie A - 03.02... przez diyan-delev

Druga asysta Polaka była jeszcze bardziej efektowna - wyłożył piłkę Giampaolo Pazziniemu jak na tacy, a ten zdobył zwycięską bramkę.

Giampaolo Pazzini Goal Hellas Verona 2-1... przez sporttvks

Za to Fiorentina miała ogromne problemy z Carpi. Prowadziła po golu Borjy Valero na początku spotkania, ale Kevin Lasagna wyrównał na nieco ponad kwadrans przed końcem. Wszystkie zmieniło się w 93. minucie. Błaszczykowski podał do Mauro Zarate, a ten cudownym uderzeniem zapewnił swojej drużynie trzy punkty.